Ski resort Czantoria

Logo Czantoria
Logo Czantoria
Current informationToday, 02:00
Today, 02:00
Date
-
Mountain
-
Valley
Open lifts

Lifts

4
1
0
0
0

Opening times Winter

Season
-
Operation
08:00 - 16:30

Pistes

Beginner
n/a
easy
2.6 km (1)
medium difficulty
1.9 km (1)
difficult
n/a
total
4.5 km

Ski resort

Kolej Linowa na Czantorię została wybudowana w latach 1965-1967. W październiku 1967r. została oddana do użytkowania szerokim rzeszom turystów.

W latach 1991-1994 kolej została zmodernizowana, czego rezultatem była zwiększona zdolność przewozowa. Jednak najważniejszą i najbardziej kosztowną inwestycją w dziejach Czantorii była wymiana kolejki linowej na czteroosobową, uruchomiona w grudniu 2006 roku.

Obecnie jest to najnowocześniejsza kolejka w polskiej części Beskidów. Kolej Linowa Czantoria jest miejscem bardzo dobrze znanym zarówno w regionie jak i w całej Polsce. Coraz częściej odwiedzana jest również przez zagranicznych turystów.

W związku z rosnącą rolą turystyki, sportu i rekreacji coraz więcej osób pragnie wypoczywać w aktywny sposób.

Czantoria to najpopularniejszy szczyt Beskidu Śląskiego z najnowocześniejszą kolejką. Czteroosobowe kanapy oraz system zwalniający prędkość przy wsiadaniu i wysiadaniu to duży atut kolejki, dzięki czemu również osoby niepełnosprawne mogą czuć się bezpiecznie w czasie przejazdu. Kolej linowa każdego roku umożliwia tysiącom turystów łatwy i szybki dostęp w górne partie Beskidów.

Żródło "Strona WWW Kolej Linowa Czantoria" (czantoria.net/kolej-linowa/przykladow...)

Rating 3.8
My rating:
Recent ratings
Raffle
zwei Shokz-Kopfhörer
Gewinnspiel Shokz Open-Ear Kopfhörer